Skip to content

Warsztaty

Aleksandra i Barbara prowadzą spotkania autorskie oraz warsztaty dla dzieci.

Zapraszamy do współpracy szkoły, przedszkola, domy kultury, biblioteki. Zabierzmy dzieci w czarodziejski świat wspomnień!

Warsztat "Łączymy pokolenia" - zobacz szczegóły

Łączymy pokolenia!

Jak wyglądała Twoja babcia, gdy była małą dziewczynką? Czy Twój dziadek łapał żaby, jak był małym chłopcem? Jakie historie opowiadała im ich babcia?

Spotkanie otworzy przed dziećmi tajemniczy i fascynujący świat dzieciństwa ich babć i dziadków (także pra), pomoże dowiedzieć się skąd pochodzą, kim byli (są) ich przodkowie i dowiedzieć się, jak pielęgnować rodzinne historie i wspomnienia.

Warsztat "Dawno temu w Tatrach" - zobacz szczegóły

Dawno temu w Tatrach!

Czy wiesz jak wyglądało życie dawno temu w Tatrach?… Zabierzemy uczestników w magiczny świat, dowiedzą się że nie ma owiec jednakowych, co się robi w górach jak duje halny, dlaczego gęsi trudno się pasie i kto mieszkał w jaskiniach…

To nie tylko podróż w góry, ale też podróż w czasie! Opowiemy dzieciom o prostym życiu ludzi na Podhalu. Pokażemy dzieciom jak silna jest góralska tradycja.

Warsztat "Batory - wszyscy na pokład" - zobacz szczegóły

M/S BATORY: wszyscy na pokład!

Zabierzemy uczestników warsztatów w podróż statkiem, transatlantykiem! Opowiemy o tym jak wyglądała podróż przez Atlantyk, ile trwała, co można było robić na statku podczas podróży…

Odpowiemy na pytania czy statek może być „szczęśliwy” lub „śpiewający”? Co na statku robił niedźwiedź? Czy statek może mieć brata bliźniaka? Kto to matka okrętowa? Czy na statku płynęły konie?