Jadwiga Trebunia-Tutka

Jadwiga Trebunia-Tutka

Sama siebie określa „zanurzona w sztuce”.

Jako mama, ćwiczy sztukę przetrwania i kreacji miru domowego. Jako żona Janka (Jan Trebunia-Tutka), żyje sztuką, muzyką i zwrotami akcji, jakie serwuje muzykowi jego artystyczna natura. I sama zanurza się w sztukę po uszy, gdy wygłasza gawędy albo uczy tej sztuki coraz młodsze pokolenia. Realizuje się także w teatrze amatorskim i w Związku Podhalan.

Z wykształcenia ekonomistka, założyła firmę Haft Fashion, by pogodzić miłość do gór, sztuki i kultury góralskiej poprzez projektowanie i szycie strojów góralskich.

Posłuchaj i zobacz

Montaż: Bartek Solik
Muzyka: Krzysztof Trebunia-Tutka
Muzyka tradycyjna w wykonaniu Kapeli Krzysztofa Trebuni-Tutki “Śleboda”

Projekt i realizacja: Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska
Stowarzyszenie Łączymy Pokolenia 

Flaga UE
Logo LEADER
Logo PROW

Operacja pn. “Łączymy pokolenia na Podhalu”, mająca na celu zachowanie dziedzictwa, aktywację mieszkańców oraz umacnianie więzi lokalnych wśród mieszkańców obszaru poprzez organizację warsztatów „Łączymy pokolenia na Podhalu”, jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.