Kamil Stoch

Kamil Stoch

Skoczek narciarski. Pięciokrotny olimpijczyk. Jedyny skoczek, który przez 11 lat kalendarzowych z rzędu (2011-2021) wygrywał co najmniej jeden konkurs Pucharu Świata.

Zwycięzca trzech edycji Turnieju Czterech Skoczni (65., 66. i 69.). W sezonie 2017/2018 jako drugi zawodnik w historii odniósł zwycięstwa we wszystkich czterech konkursach Turnieju Czterech Skoczni podczas jednej edycji. Zdobywca 35 medali na mistrzostwach Polski, w tym 13 złotych. Rekordzista Polski w długości skoku narciarskiego (251,5 m w Planicy w 2017). Dwukrotnie został wybrany najlepszym polskim sportowcem w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.

Posłuchaj i zobacz

Montaż: Bartek Solik
Muzyka: Krzysztof Trebunia-Tutka
Muzyka tradycyjna w wykonaniu Kapeli Krzysztofa Trebuni-Tutki “Śleboda”

Projekt i realizacja: Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska
Stowarzyszenie Łączymy Pokolenia 

Flaga UE
Logo LEADER
Logo PROW

Operacja pn. “Łączymy pokolenia na Podhalu”, mająca na celu zachowanie dziedzictwa, aktywację mieszkańców oraz umacnianie więzi lokalnych wśród mieszkańców obszaru poprzez organizację warsztatów „Łączymy pokolenia na Podhalu”, jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.