Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel

Reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim, miniony sezon zakończyła w czołowej „10” Pucharu Świata w slalomie gigancie. Trzykrotnie uczestniczyła w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (Soczi 2014, Pjongczang 2018, Pekin 2022). Na ostatnich wywalczyła 8. miejsce w slalomie gigancie.

W Mistrzostwach Świata seniorów najlepszym wynikiem Maryny było 5. miejsce w slalomie gigancie równoległym w Courchevel-Meribel (2023). Z kolei szósta lokata to najlepsze, jak dotąd osiągnięcie Maryny w alpejskim Pucharze Świata.

Prywatnie uwielbia góry i kocha zwierzęta, a zwłaszcza swojego pieska Anuuka.

Posłuchaj i zobacz

Montaż: Bartek Solik
Muzyka: Krzysztof Trebunia-Tutka
Muzyka tradycyjna w wykonaniu Kapeli Krzysztofa Trebuni-Tutki “Śleboda”

Projekt i realizacja: Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska
Stowarzyszenie Łączymy Pokolenia 

Flaga UE
Logo LEADER
Logo PROW

Operacja pn. “Łączymy pokolenia na Podhalu”, mająca na celu zachowanie dziedzictwa, aktywację mieszkańców oraz umacnianie więzi lokalnych wśród mieszkańców obszaru poprzez organizację warsztatów „Łączymy pokolenia na Podhalu”, jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” poddziałania “Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.